Manisa Alaşehir Hava Durumu

Manisa Alaşehir ilçe merkezine ait günlük ve haftalık hava Durumu bilgileri aşağıdadır.

Alaşehir İlçe Merkezinde Bugünkü Hava Durumu

Bugün 02 Şubat 2023 Perşembe. Alaşehir il merkezinde an itibariyle açık bir hava durumu hakim.

Hava sıcaklığı şu an 9 ° ile 9 ° arasında değişmektedir.

Nem: 40 %
Rüzgar: 0.66 km/h

Alaşehir 7 Günlük Hava Durumu

Önümüzdeki 7 gün boyunca Alaşehir hava durumu nasıl olacak? İşte uluslararası güvenilir istasyonların Alaşehir için haftalık hava durumu verilerini aşağıdaki listeden anlık olarak güncel hali ile görebilirsiniz.

hava durumu
Perşembe
02 Şubat
  1°
açık
hava durumu
Cuma
03 Şubat
11°   1°
karla karışık yağmur
hava durumu
Cumartesi
04 Şubat
  -1°
karla karışık yağmur
hava durumu
Pazar
05 Şubat
  -1°
hafif kar yağışlı
hava durumu
Pazartesi
06 Şubat
  -4°
açık
hava durumu
Salı
07 Şubat
  -2°
kar yağışlı
hava durumu
Çarşamba
08 Şubat
  1°
karla karışık yağmur
Yukarıda yer alan Alaşehir hava durumu verileri gün içerisinde sürekli olarak güncellenmektedir.

Manisa Alaşehir İlçemizi Tanıyalım

Alaşehir'in Coğrafi Konumu

Verimli Gediz ovasının doğu kesiminde yer alan Alaşehir, 977 km² yüzölçüme sahiptir. 2021 Yılı itibariyle 105.380'lik nüfusu ile Manisa ilinin büyük ilçeleri arasında yer alır. İl Merkezine 110 km uzaklıkta yer alır. İlçe Bozdağları'nın kuzeydoğu eteklerinde kurulmuştur. Alaşehir Çayı ilçenin içerisinden geçmektedir. İlçenin denizden ortalama yüksekliği 190 metredir. 

Alaşehir İklimsel Özellikleri

Alaşehir ilçesi her ne kadar Akdeniz - Karasal iklim geçiş özelliklerine sahipbir coğrafyada bulunsa da daha çok karasal iklim özellikleri hakimdir. Yaz aylarında Alaşehir hava durumu oldukça sıcak ve kurak geçmektedir. Sıcaklıklar bazı günlerde 40ºC üzerinde seyretmektedir. Kış ayları ise serin ve yağışlı geçmektedir. Alaşehir ilçesi yağışları en çok kış aylarında almaktadır.

İlçenin dağlık kesimde yer alan köyleri genellikle kuzey yamaçlarda yer aldıkları için daha soğuk bir iklime sahiptir. İlçe kış aylarında yaklaşık 540 m3 yağış almaktadır.

Alaşehir Bitki Örtüsü

Zengin bir bitki örtüsüne ve verimli tarım arazilerine sahip olan Alaşehir ilçesinde her türlü sebze ve meyve yetiştirilmektedir. Özellikle çekirdeksiz üzüm, zeytin, pamuk ve tütün ekimi yaygın olarak yapılmaktadır. Tarımsal verimden dolayı Tariş Üzüm Entegre tesisleri ilçede faaliyet göstermektedir.

Alaşehir Hava Durumu

Alaşehir ilçesinin yeryüzü şekilleri çeşitlilik gösterdiği için ilçe genelinde hava durumu olayları da farklılık göstermektedir. Gediz Ovası üzerinde yer alan yerleşim yerleri genellikle en sıcak hava durumuna sahip yerlerdir. Ancak bununla birlikte gün içerisinde sürekli olarak değişen hava durumu verileri ve 7 günlük hava durumu tahminlerini sitemiz üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Üstelik sitemizde sadece ilçe merkezi değil tüm köy ve mahalle yerleşimlerine ait güvenilir meteoroloji istasyonlarından alınan hava durumu tahminlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uydu Görüntüsü

uydu görüntüsü

Uydu görüntüsü Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden alınmıştır.