16 İl İçin Yağış Uyarısı

10.07.2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bugün yurdun önemli bir bölümünde yer yer sağanak olmak üzere yağışlar etkili olacak.

Bugün öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Ardahan, Bayburt ve Kars çevreleri ile Artvin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz'de de Yağışlar Etkili Olacak

Sivas'ın kuzeyi, Yozgat'ın doğusu ve Tokat Çevreleri ile Ordu ve Giresun'un iç Kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Havarapor.com tahminlerine göre ise yağışlar gün içerisinde Konya, Eskişehir, Kütahya ve Afyon çevrelerinde de etkisini gösterecek.

Öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de de yağışlar etkili olacak. Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışlar yerel olmak üzere özellikle ülkemizin kuzey kesimlerinde etkisini azaltarak 3 gün boyunca devam ettirecek.

Yağışların yanı sıra yurdumunuz güney kesimlerinde aşırı sıcaklıklar etkisini sürdürmeye devam edecek.

 

Sıcaklıklar Düşecek mi?

13.06.2024

Türkiye içerisinde bulunduğumuz haftayı mevsim normallerini aşan sıcak hava dalgasının etkisinde geçirmeye devam ediyor. Bugün de aşırı sıcaklar yurt genelinde etkili olacak. İnsanlar bunaltıcı sıcak hava dalgasının etkisini ne zaman kaybedeceğini merak ediyor. 

Yağış Geliyor Sıcaklıklar Düşecek

06.06.2024

Yurdumuzu etkisi altına alan sıcak hava kütlesi bugün de etkisini sürdürüyor. Bugün Adana başta olmak üzere birçok ilde Haziran ayı sıcaklık rekoru kırılabilir.

Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek

03.06.2024

Geçtiğimiz haftayı yağışlı ve mevsim normallerinde geçiren ülkemiz haftanın ilk gününe mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık seviyesi ile girdi. Sıcaklıklar birkaç gün daha etkili olacak.

Haziran Ayında İklimin Tarıma Etkisi

02.06.2024

Haziran ayında çiftçilerimizi nasıl bir hava durumu bekliyor. Harapor.com editörleri 2024 yılı haziran ayı tarımsal hava durumu raporunu çiftçilerimiz için hazırladı.