Batman Hava Durumu

Batman İl Merkezinde Bugünkü Hava Durumu

Bugün 02 Şubat 2023 Perşembe. Batman il merkezinde an itibariyle kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur bir hava durumu hakim.

Hava sıcaklığı şu an 5 ° ile 5 ° arasında değişmektedir.

Nem: 81 %
Rüzgar: 3.6 km/h

Batman 7 Günlük Hava Durumu

hava durumu
Perşembe
02 Şubat
  1°
orta şiddetli yağmur
hava durumu
Cuma
03 Şubat
  -2°
açık
hava durumu
Cumartesi
04 Şubat
  -2°
hafif kar yağışlı
hava durumu
Pazar
05 Şubat
  -2°
karla karışık yağmur
hava durumu
Pazartesi
06 Şubat
  -1°
karla karışık yağmur
hava durumu
Salı
07 Şubat
  -3°
parçalı az bulutlu
hava durumu
Çarşamba
08 Şubat
  -4°
parçalı az bulutlu
Batman ilimizin tüm mekan, ilçe, mahalle ve köylerinin 7 günlük hava durumu bilgilerine aşağıdaki listeden ilçe seçerek ulaşabilirsiniz.

Batman İlimizi tanıyalım

Batman İlimiz Siirt'in batısında, Dicle nehri ve Batman Çayı vadilerinin kuşattığı düzlüklerde kurulmuştur. Denizden yüksekliği 575 m, Siirt’e uzaklığı 94 km’dir. 1957 yılında ilçe olmuş, 1990 yılında ise bağlı olduğu Siirt ilinden ayrılarak il starüsüne geçmiştir.

Batman Nüfusu

Toplam nüfusu 585,252, il ve ilçe merkezlerinin toplam nüfusu 462,893'dir. Bu nüfusun da 439,667'i Batman il merkezinde yaşamaktadır.

Batman Geçim Kaynakları

İlçenin geçimi tarım, hayvancılık ve endüstriye dayanır. Buğday, arpa, nohut ve mercimek en çok üretilen tarım ürünleridir. Bağcılık yapılır. İlçede petrol rafinerisi, un ve tuğla-kiremit fabrikaları vardır. Batman, küçük bir yerleşme sahası iken 1940’da Raman Dağı’nda, 1941’de Garzan’da petrol bulunması ve üretilen ham petrolün işlenmesi için rafinerinin burada kurulması (1955) ile çok gelişmiştir. Bu rafinerinin yıllık petrol işleme kapasitesi 1 milyon tondur. Bu çevrede üretilen ham petrolün bir kısmı, 1967’de hizmete giren petrol boru hattıyla İskenderun limanına akıtılır. Buradan da tankerlerle Aliağa ve İpraş rafinerilerine işlenmek üzere gönderilir.

Ulaşım

Haydarpaşa - Kurtalan demiryolu üzerinde olan Batman, 33 km’lik bir yolla Diyarbakır - Bitlis, 77 km’lik bir yolla da Diyarbakır - Mardin karayollarına bağlıdır.

Uydu Görüntüsü

Uydu görüntüsü Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden alınmıştır.