Yağış Geliyor Sıcaklıklar Düşecek

06.06.2024

Yurdumuzu etkisi altına alan sıcak hava kütlesi bugün de etkisini sürdürüyor. Bugün Adana başta olmak üzere birçok ilde Haziran ayı sıcaklık rekoru kırılabilir. 

Bugün özellikle güney illerimizde aşırı sıcak bir hava durumu etkili olacak.  Adana ilinde bugün sıcaklık değerinin 43°C seviyelerini aşması bekleniyor. Az bulutlu ve açık bir havanın görüleceği Adana'da rüzgarın genellikle kuzey, kıyı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Adana hava durumuSıcaklıkların etkili olacağı bir başka ilimiz de Şanlıurfa Şanlıurfa'da rekor sıcaklıklar yarın görülecek. Yarın sıcaklık değerinin 42 dereceye ulaşması bekleniyor.

Hafta Sonu Yağış Var mı?

Sıcak hava dalgası ile birlikte hafta sonu yağışın gelmesi bir miktar serinlik yaşatacak. Yağışlarla beraber sıcaklıkların özellikle iç ve doğu kesimlerde 2 - 4 derece azalması bekleniyor.

Yağşlar Cumartesi günü özellikle İç Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu'da etkili olacak.

Cumartesi hava durumu

16 İl İçin Yağış Uyarısı

10.07.2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bugün yurdun önemli bir bölümünde yer yer sağanak olmak üzere yağışlar etkili olacak.

Sıcaklıklar Düşecek mi?

13.06.2024

Türkiye içerisinde bulunduğumuz haftayı mevsim normallerini aşan sıcak hava dalgasının etkisinde geçirmeye devam ediyor. Bugün de aşırı sıcaklar yurt genelinde etkili olacak. İnsanlar bunaltıcı sıcak hava dalgasının etkisini ne zaman kaybedeceğini merak ediyor. 

Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek

03.06.2024

Geçtiğimiz haftayı yağışlı ve mevsim normallerinde geçiren ülkemiz haftanın ilk gününe mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık seviyesi ile girdi. Sıcaklıklar birkaç gün daha etkili olacak.

Haziran Ayında İklimin Tarıma Etkisi

02.06.2024

Haziran ayında çiftçilerimizi nasıl bir hava durumu bekliyor. Harapor.com editörleri 2024 yılı haziran ayı tarımsal hava durumu raporunu çiftçilerimiz için hazırladı.