Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek

03.06.2024

Geçtiğimiz haftayı yağışlı ve mevsim normallerinde geçiren ülkemiz haftanın ilk gününe mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık seviyesi ile girdi. Sıcaklıklar birkaç gün daha etkili olacak.

Türkiye yeni haftaya sıcaklıkların 6-10 derece seviyelerinde artışı ile girdi. Sıcaklık artışı Karadeniz kıyılarında ise 3 - 4 derece seviyelerinde oldu. Perşembe günü özellikle Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizde en yüksek seviyelere ulaşacak. Perşembe günü Sanlıurfa ilimizde günün en yüksek sıcaklık değeri 42°C seviyesini görecek.

Sıcaklarla beraber yağışlar da yer yer görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurt genelinin genellikle parçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Ege'nin doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Bilecik ve Hakkari çevrelerinin yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yüksek sıcaklıkların hafta boyunca etkili olacağı ülkemizde cumadan sonra sağanak yağışlı bir hava özellikle iç ve doğu illerimizde etkisini gösterecek. Yağışlar hafta sonu Orta ve Doğu Karadeniz bölümünde etkisini yoğunlaştıracak.

Sıcaklıklar Düşecek mi?

13.06.2024

Türkiye içerisinde bulunduğumuz haftayı mevsim normallerini aşan sıcak hava dalgasının etkisinde geçirmeye devam ediyor. Bugün de aşırı sıcaklar yurt genelinde etkili olacak. İnsanlar bunaltıcı sıcak hava dalgasının etkisini ne zaman kaybedeceğini merak ediyor. 

Yağış Geliyor Sıcaklıklar Düşecek

06.06.2024

Yurdumuzu etkisi altına alan sıcak hava kütlesi bugün de etkisini sürdürüyor. Bugün Adana başta olmak üzere birçok ilde Haziran ayı sıcaklık rekoru kırılabilir.

Haziran Ayında İklimin Tarıma Etkisi

02.06.2024

Haziran ayında çiftçilerimizi nasıl bir hava durumu bekliyor. Harapor.com editörleri 2024 yılı haziran ayı tarımsal hava durumu raporunu çiftçilerimiz için hazırladı.

İç Anadolu ve Orta Karadeniz'de Sağanak Yağış

28.05.2024

Bugün Orta Karadeniz Bölümü başta olmak üzere yurdumuzun önemli bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte ayrıntılar.