Uşak Halilefendiçiftliği Köyü Hava Durumu - 15 Günlük

Halilefendiçiftliği bugünkü hava durumu Uşak Merkez Halilefendiçiftliği köyünde bugün tahmin edilen en yüksek sıcaklık değeri 25°C olup parçalı bulutlu bir hava durumu bekleniyor.

Halilefendiçiftliği köyünde şimdi hissedilen sıcaklık değeri 25°C.

Uşak Merkez Halilefendiçiftliği Köyü 15 Günlük Hava Durumu

Çrş 
17 Nisan 
parçalı bulutlu
 25° 13° 
parçalı bulutlu
Prş 
18 Nisan 
açık
 21° 11° 
açık
Cum 
19 Nisan 
açık
 20° 8° 
açık
Cts 
20 Nisan 
şiddetli yağmur
 18° 6° 
şiddetli yağmur
Paz 
21 Nisan 
hafif yağmurlu
 18° 6° 
hafif yağmurlu
Pzt 
22 Nisan 
kapalı
 19° 9° 
kapalı
Sal 
23 Nisan 
kapalı
 23° 13° 
kapalı
Çrş 
24 Nisan 
kapalı
 26° 17° 
kapalı
Prş 
25 Nisan 
kapalı
 24° 14° 
kapalı
Cum 
26 Nisan 
açık
 20° 12° 
açık
Cts 
27 Nisan 
az bulutlu
 22° 8° 
az bulutlu
Paz 
28 Nisan 
açık
 22° 9° 
açık
Pzt 
29 Nisan 
az bulutlu
 23° 9° 
az bulutlu
Sal 
30 Nisan 
açık
 24° 10° 
açık
Çrş 
01 Mayıs 
kapalı
 22° 12° 
kapalı

Halilefendiçiftliği Köyü Ayrıntılı Hava Raporu

Halilefendiçiftliği köyünde bugün nasıl bir hava durumu bekleniyor?

parçalı bulutlu hava durumu Uşak Merkez Halilefendiçiftliği köyünde bugün parçalı bulutlu bir hava durumu bekleniyor. Halilefendiçiftliği köyünde şu an parçalı bulutlu bir hava var. An itibariyle tatlı bir rüzgar esiyor. ve bugün yağış beklenmiyor. (Güncelleme: 14:51) Bulut oranı: %63, hissedilen anlık sıcaklık değeri ise 25°C.

Bugün hava sıcaklığı en düşük 13°C, en yüksek 25°C olacak. Nem miktarı ise oldukça az olacak. Bugün Halilefendiçiftliği köyünde gün doğumu: 06:23, gün batımı: 19:40 saatlerinde gerçekleşecek.

Merkez Halilefendiçiftliği köyünde yarınki hava durumu nasıl olacak?

Yarın (Perşembe) Halilefendiçiftliği köyünde açık bir hava bekleniyor. Yarın en yüksek sıcaklık 21°C en düşük sıcaklık değeri de 11°C seviyelerinde olacak. Cuma günü ise havanın açık olacağı tahmin ediliyor.

Halilefendiçiftliği köyünde yarın yağmur ya da kar yağışı var mı?

Hayır yarın yağış beklenmiyor.

Merkez Halilefendiçiftliği Köyü tanıyalım

Halilefendiçiftliği Köyü Uşak ilimizin Merkez ilçesine bağlıdır. 2017 Nüfus verilerine göre Merkez Halilefendiçiftliği köyünde 27 kişi yaşamaktadır.
salim yıldırım
13.03.2018
Köyümüz yaklaşık olarak 1700'lü yıllarda Halil efendi adında bir zaat tarafından kuruldu . Halil efendi hayatını konar göçer idame ettiren ve aynı zamanda ticaretle uğraşan biriydi . Halil efendi buğdaylı ve kızıl tepe arasında konup göçerken bu güzide beldemizi farketmiş ve yari yerleşik bir yaşamı benimsemiştir . Halil efendiden sonra onun oğulları ve torunları da yari yerleşik hayatı sürdürmüş ve köyümüzü imar etmişlerdir . Köyümüz zamanla dışarıdan göçler vasıtasıyla büyümüştür . Günümüzdeyse nüfus olarak neredeyse yok olma aşamasına gelmiştir . Bu köyü çevre köylerden ayıran iki özellik vardır . Birincisi ismini kurucusundan alması . İkincisiyle daha önce yerleşke olarak kullanılmamış olması . Halil efendi döneminde koyun , keçi , deve ve inek yetiştiriciliği yapılan koyumuz zaman içerisinde koyun inek ve tarım yapılan bir köy konumunu almıştır . Tarım Halil efendi yerleştikten çok çok sonraları yapılır olmuştur . Çünkü halil efendi yörük olması ve yerleştiği bu topraklarda ekilebilir ve dikilebilir alanların olmaması gibi engellerle karşı karşıyaydı . Koyumuz kuruluşundan bu yana şu kültürü konusunda gelişmiş bir köydür. Gerek Halil efendinin ve gerekse diğer köylülerimizin hayvancılıkla uğraşıyor olmaları onları birçok şu kaynağı yapmaya itti . Yaklaşık olarak koyumuz bünyesinde yirmiye yakın kuyu ve çeşme vardır . Bunları yarısından fazlası bunun kullanılamaz halde olsalar da dönemlerinin tarihi mistisizmini korumaktadırlar . Halil efendi döneminde ticaretin kalbi olan köy zamanla tarım ve hayvancılığın yapıldığı bir halde gelmiştir .
(5)
0.413480